Close
+48 533 44 66 77 kontakt@slubneopowiesci.com.pl
Jak zaplanować ślub w kilku prostych krokach

Każda Panna Młoda marzy o wspaniałym ślubie i udanym weselu, na którym wszyscy będą się dobrze bawić. Można to osiągnąć, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

  1. Dokładnie zaplanujcie budżet

Sprawdźcie ile, kosztują poszczególne usługi i ustalcie Waszą kwotę, której nie chcecie przekroczyć planując ślub i wesele. Zawsze zaplanujcie dodatkowy margines na nieoczekiwane wydatki np. pięć lub dziesięć procent Waszego budżetu.

  1. Stwórzcie wizję Waszego ślubu

Przemyślcie z narzeczonym o jakim ślubie marzycie. Czy chcielibyście duże wesele czy może minimalistyczne? Czy w modnych teraz bardzo stodołach czy może w pałacu? Od tego wyboru będzie zależała później cała reszta, zaproszenia, dodatki, kwiaty.

  1. Podwykonawcy

Pamiętaj, że dobrzy podwykonawcy są bardzo oblegani. Czasem warto zapłacić więcej, ale być pewnym, że nie zostaniemy w ostatniej chwili bez kamerzysty czy fotografa. Warto ich zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, żeby była pewność dostępności w wybranym przez Was terminie. Podobanie jest z florystami. Kwiaty na ślub i wesele muszą być ze sprawdzonych miejsc, wtedy będziecie mieli pewność, że wytrzymają cały dzień i całą noc nawet w wysokiej temperaturze.

  1. Miejsce na wesele

Dobre i polecane miejsca na wesela najczęściej zarezerwowane są nawet na dwa lata do przodu. Więc gdy tylko ustalicie datę ślubu i jego wizję, zacznijcie rozglądać się za odpowiednim miejscem. Najlepiej wybrać trzy miejsca, które spełniają Wasze oczekiwania. Do każdego miejsca pojedźcie osobiście, wszystko dokładnie obejrzyjcie, a na koniec podejmijcie decyzję.

  1. Zaproszenia

Gdy już będziecie mieli określoną wizje Waszego ślubu, możecie w pierwszej kolejności zająć się wybraniem zaproszeń. Warto żeby były spójne i dopasowane do całej reszty. Zaproszenia, które otrzymają goście, będą świadczyły o tym w jakim stylu przygotowujecie ślub i wesele. Pamiętajcie również, żeby w zaproszeniu przekazać ważne informacje o noclegu czy formie otrzymania prezentów. Najlepiej wręczyć je na około trzy miesiące przed weselem, minimalny termin to miesiąc.

  1. Scenariusz

Żeby wszystko przebiegło pomyślnie najlepiej jest stworzyć scenariusz dnia ślubu. Zaplanować każdą godzinę, od pobudki aż do oczepin. Skopiujcie scenariusz i wręczcie wszystkim podwykonawcom, dzięki temu więcej osób będzie wiedziało jaki jest plan działania. Przy bardzo dużych weselach dobrze jest aby skrócony scenariusz posiadali również goście.

  1. Czas leci szybko

W dniu ślubu czas leci szybko, a do dopilnowania będzie masa rzeczy, od dekoracji w kościele po winietki na stołach. Warto zastanowić się nad zatrudnieniem Koordynatora. Będziecie spokojni, a przygotowania do ślubu nie będą stresujące. Koordynator zapewni Wam opiekę nad gośćmi weselnymi na miejscu ceremonii i wesela, nadzór nad poszczególnymi etapami w ciągu dnia oraz poszczególnymi podwykonawcami. Koordynator jest odpowiedzialny za rozwiązywanie pojawiających się problemów i nagłych sytuacji, tak żebyście mogli w spokoju celebrować Wasze najważniejsze chwile.

 

 

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *